Апр 2018

Потрапити в ІТ

Провідні компанії ІТ-ринку сформували єдиний перелік ключових вимог до молодих фахівців.

ВНЗ зможуть використовувати їх для оновлення навчальних програм, а студенти — для визначення “дорожньої карти” свого кар’єрного розвитку.

У рамках конференції “Синергія: Бізнес та ВНЗ” компанії-учасники Асоціації “IT України” презентували уніфікований перелік вимог та рекомендацій до спеціалістів junior-рівня. Перелік охоплює три найбільш популярні та затребувані IT-спеціалізації — розробку, тестування та автоматизоване тестування програмного забезпечення. Таким чином, сервісна IT-індустрія першою в Україні розробила єдині вимоги до спеціалістів, які тільки починають кар’єру на ринку.

Попит на побудову кар’єри в IT серед молоді зростає щороку. Індустрія пропонує відносно високий стартовий рівень заробітної плати — згідно з останнім дослідженням DOU, середня зарплата junior-тестувальника — 400 доларів, junior-розробника — 550. На думку експертів з компаній-учасників Асоціації “IT України”, перелік уніфікованих вимог допоможе молодим спеціалістам максимально підготуватися до роботи над комерційними проектами, і відтак компанії не будуть витрачати кілька місяців на їх навчання.

Щоб почати роботу в IT, junior-розробник має володіти навичками програмування HTML/CSS на середньому рівні, JavaScript та .NET на початковому рівні. Натомість якість коду та відстежування помилок не є пріоритетними параметрами, оскільки набуваються з досвідом. Окрім технічних знань, представники індустрії виділили необхідний мінімум соціальних навичок, а саме базовий рівень стійкості до стресів, досвід та вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм- менеджменту. Без англійської дороги в IT нема, але для інженерів-початківців достатньо володіти мовою на рівні B1 — тобто середньому. Цього буде достатньо для роботи з технічною документацією та листування з іноземними клієнтами.

Наразі спільнотою в інфографічній формі підготовлено уніфікований перелік вимог та рекомендацій до популярних для старту кар’єри в ІТ напрямках – ручне тестування програмного забезпечення, front-end та .net-розробка. Матеріали вже доступні для завантаження. А ось із повним переліком рекомендацій українського ІТ-бізнесу можна ознайомитись за цим посиланням.

Створення переліку вимог саме для цих фахів не є випадковим – дані знання та вміння вважаються основними для початку роботи в ІТ-індустрії та є відправною точкою для подальшого професійного розвитку спеціаліста. Крім цього, як зазначають експерти компаній, опанування всіх представлених вище навичок та знань не потребує додаткової вищої фахової освіти, а більшість з них можна набути самостійно.

Зауважимо, що у 2017 році українська IT-індустрія зросла на 20% і зараз налічує близько 120 тисяч спеціалістів. Аби втримати такі темпи росту, цього року їй потрібно додати близько 25-30 тисяч фахівців, тоді як українські університети щороку випускають лише 12-16 тисяч студентів IT- спеціальностей. Робота над поліпшенням кількісних та якісних показників української IT-освіти — один із ключових напрямів роботи Асоціації “IT України”.

yobit poloniex freewallet cryptopia hitbtc gatehub