Июн 2019

Представники АКС відвідали Білостоцьку політехніку

10–14 червня 2019 р. наші викладачі перебували в місті Білосток (Польща) з робочим візитом.

Факультет автоматизації і комп’ютерних систем (АКС) у цій поїздці представляли декан Андрій Форсюк та доцент кафедри інформаційних систем Микола Костіков. Від навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.Гулого (ННІТІ) у відрядження поїхав професор кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Микола Якимчук.

Відвідуючи Білостоцький політехнічний університет (Politechnika Białostocka) гості зустрілися з керівництвом навчального закладу:

• проректором із розвитку, prof. nzw., dr hab. inż Романом Качинським;
  • деканом факультету інформатики, prof., dr hab. inż. Мареком Крентовським;
  • деканом механічного факультету, prof., dr hab. inż. Анджеєм Северином;
  • заступником зі співпраці декана механічного факультету, prof. nzw., dr hab. inż. Збіґнєвом Кулєшею;
  • заступницею з наукової роботи декана механічного факультету, prof. nzw., dr hab. inż. Малґожатою Ґрондзкою-Дальке;
  • координаторкою проектів Erasmus+ механічного факультету, mgr inż. Аґнєшкою Саковіч.

На зустрічах обговорювалися напрямки співпраці наших навчальних закладів у сферах освіти та науки, зокрема питання обмінів викладачами і студентами, участі в програмах академічної мобільності Erasmus+ та інших, професійного стажування і спільних наукових проектів у різних галузях. Керівництво Білостоцької політехніки висловило підтримку нашим починанням та зацікавленість у співробітництві. У ході візиту представниками НУХТ було передано на затвердження договір про двосторонню співпрацю між нашими університетами.

Візит був надзвичайно корисним із точки зору обміну досвідом із нашими колегами з ЄС. Викладачі НУХТ ознайомились із матеріально-технічною базою Білостоцької політехніки, навчальними аудиторіями, лабораторним обладнанням, науковими проектами, навчально-методичним забезпеченням, нормативними документами, особливостями ведення навчального процесу, сучасним станом вищої освіти та науки в Польщі й запланованими на найближчий час реформами в цих сферах. Також нашими викладачами було відвідано деякі лабораторні заняття, відпрацювання та численні студентські наукові гуртки.

Представляючи наш університет, 12 червня в конференц-залі механічного факультету Білостоцької політехніки було проведено семінар-презентацію НУХТ для викладачів і студентів, на якій присутніх викладачів та магістрантів було ознайомлено з напрямами підготовки та особливостями навчання на технічних спеціальностях у НУХТ, тематикою науково-дослідних робіт. Після виступів гості поставили свої запитання та отримали вичерпні відповіді на них. Дехто з працівників політехніки залишив свої контакти для подальшого спілкування.

Слід відзначити, що Білостоцька політехніка по праву вважається в Польщі одним із найкращих навчальних закладів у технічній галузі. При цьому напрями підготовки механічного факультету охоплюють не лише власне механіку, а й автоматизацію виробничих процесів, робототехніку, біомедичну інженерію. Завдяки фінансуванню ЄС та сприянню держави, у Польщі вже багато років послідовно впроваджуються програми розвитку науки та освіти. Протягом останнього часу за кошти Євросоюзу було оснащено сучасним обладнанням безліч лабораторій, закуплено установки для наукових досліджень, проведено масу цікавих і корисних наукових проектів.

Викликає захват і особисте ставлення працівників і студентів Білостоцької політехніки до навчального процесу та наукової роботи. Викладачі дійсно віддані своїй справі та охоче проводять екскурсії лабораторіями університету. Вони із захопленням розповідають про наукові розробки, досліди, спільні проекти зі студентами та партнерами з інших країн ЄС. У свою чергу, студенти також є мотивованими та прагнуть розвитку в професійній сфері. Близько 40% студентів механічного факультету політехніки беруть участь у наукових гуртках: проектують і створюють роботів, дрони, боліди для перегонів, марсоходи та іншу техніку. Ці розробки регулярно перемагають та посідають призові місця на престижних міжнародних змаганнях серед студентів усього світу. Особливу практичну цінність мають розробки з біомедичної інженерії. Випускники цього напряму працюють у медичних закладах, створюючи протези та інші засоби, які допомагають хворим і неповносправним людям.

Не можна обійти увагою і сучасну бібліотеку, що діє при університеті, центр іноземних мов, власну електростанцію з використанням сонячної та вітрової енергії та багато інших цікавинок, які були продемонстровані під час візиту до Білостоцької політехніки. Тож щиро радимо не лише викладачам і студентам, а й загалом усім, хто цікавиться наукою і технікою, за нагоди відвідати цей університет!

Наші викладачі висловлюють подяку керівництву НУХТ за сприяння та допомогу в організації закордонної поїздки, а представникам Білостоцької політехніки — за такий теплий і дружній прийом. Маємо надію, що наша співпраця буде активною, плідною та корисною для всіх!