Результати виборів до студентської ради АКС

Вітаємо новообраний склад студради нашого факультету!

Студентки АКС представили НУХТ на олімпіаді в Сумах

Три студентки напряму «комп’ютерні науки та інформаційні технології» взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді з математики.

22 травня - вибори до студради!

Закликаємо всіх узяти участь у виборах протягом вівторка 22 травня (з 1:00 ночі до 23:59) на сайті http://cde3.nuft.edu.ua/

Результати виборів до студентської ради АКС

Четвер, 24 травня 2018

Студентки АКС представили НУХТ на олімпіаді в Сумах

Середа, 23 травня 2018

22 травня - вибори до студради!

Понеділок, 21 травня 2018

Торік викладачі кафедри ІАСУ виконали багато робіт по розробленню та впровадженню АСУТП в різних галузях промисловості.

Найбільше робіт було виконано по розробленню та пусконалагоджуванню програмної частини, де знайшли своє відображення нові підходи, що базуються на сучасних міжнародних стандартах та каркасного (паттернового) способу.

Останнім завершеним об'єктом в минулому році був на Чортківському цукровому заводі, де восени  викладачі кафедри ІАСУ Олександр Пупена, Олег Клименко, Роман Міркевич та Володимир Полупан розробили та ввели в дію програмне забезпечення ПЛК та SCADA для АСУТП приготування 1-го продукту та афінації. Професіональна робота та колосальний досвід співробітників ТОВ "САУТКОМ", який виступив генеральним підрядчиком робіт по створенню АСУТП, разом з впровадженням інновацій від ІАСУ НУХТ забезпечили автоматизоване уварювання та кристалізацію цукру на найвищому рівні якості.

Система побудована на базі ПЛК Modicon M580 (Шнейдер Електрик) та SCADA Citect.

Розроблене прикладне програмне забезпечення базується на власному функціональному каркасі, який вже неодноразово використовувався для побудови АСУТП у 2017 році. Оскільки вакуум-апарати періодичної дії відносяться до класу т.з. "Batch" процесів, при розробці ПЗ були використані ідеї ISA-88 (IEC 61512), а саме:

• виділення процедур із формальним описом автоматів станів, що дало змогу чіткіше означувати алгоритм та уникнути плутанини при розмові з усіма задіяними в процесі розробки та пусконалагоджування особами  а також спростити розробку програми;
  • використання двох типів режимних карт ("recipe" в термінології ISA88): активної ("Control Recipe" в термінології ISA88) та шаблону варки ("Master Recipe" в термінології ISA88), що дало змогу змінювати режимні карти за необхідності для конкретної варки, не змінюючи типові;
  • запровадження Batch-архівів, де кожна варка зберігалася окремим записом, що дозволило переглядати тренди та події для кожної виділеної варки а також використану режимну карту.

Серед новинок у каркасі та людино-машинному інтерфейсі були впроваджені та апробовані:

• групове налагодження каналів, що дало змогу діагностувати (контроль працездатності/достовірності, прив’язки до змінної, перевірка значення) та конфігурувати велику кількість каналів (порядку 120 AI, 60 AO, 300 DI, 200 DO) використовуючи невелику кількість змінних вводу/виводу SCADA;
  • керування серводвигунними виконавчими механізмами з контролем та блокуванням по обриву датчиків кінцевого положення, можливістю самовизначення часу ходу при конфігуруванні;
  • контекстні налагоджувані вікна, що дають можливість змінювати конфігурацію технологічної змінної, форсувати її, виводити з експлуатації і т.п.
  • контекстні тренди з параметру відображення.

Дякуємо ТОВ "Саутком" за надану довіру та можливість реалізації інноваційних підходів в програмуванні АСУТП. Це черговий успішний прояв дієвого партнерства між ВНЗ та передовим інтегратором.

Травневі свята Із 28.04 по 06.05 — вихідні, заняття переносяться на 4 робочі суботи. Графік...

(044) 287-96-35 (заочна форма навчання)
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 66, корпус «А», ауд. А-430
Показати на мапі