Історія факультету АКС

Факультет АКС був створений у квітні 2000 р. До його складу увійшли кафедри: автоматизації процесів управління, інтегрованих автоматизованих систем, інформаційних систем, інформатики та вищої математики.

Першим деканом факультету був призначений доцент Ельперін Ігор Володимирович, який здійснив величезну роботу не лише з організації і становлення факультету, але й зміцнення матеріальної бази, як навчальних лабораторій, так і гуртожитку №4.

У 2000 році на факультеті навчалося близько 500 здобувачів за трьома спеціальностями: "Автоматизоване управління технологічними процесами", "Комп'ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва" та "Інформаційні управляючі системи та технології".

Із січня 2006 року до 2017 року деканом факультету була Маноха Людмила Юріївна, кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних систем. Вона продовжила справу розбудови і зміцнення факультету. За цей час був здійснений перехід на нові галузеві стандарти вищої освіти України для напрямів "Комп'ютерні науки" і "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології", повний перехід на кредитно-трансферну систему освіти. У 2011 році у межах напряму "Комп'ютерні науки" була відкрита магістерська програма за новою спеціалізацією "Комп'ютерний еколого-економічний моніторинг".

Починаючи з 2015, після затвердження нового переліку спеціальностей, на факультеті розпочали підготовку фахівців за спеціальностями 122 "Комп'ютерні науки та інформаційні технології" (з 2016 року "Комп'ютерні науки") та 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології" за освітніми ступенями "бакалавр" та "магістр", а за спеціальністю "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології" – наукових ступенів "доктор філософії" та  "доктор наук". У 2017 році для здобувачів, що навчаються без відриву від виробництва була впроваджена дистанційна форма навчання.

З січня 2017 року деканом став Форсюк Андрій Васильович, кандидат технічних наук, доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки. Сьогодні на факультеті АКС навчається майже 600 здобувачів, у т.ч. 550 за денною формою навчання.

Нині у структурі факультету функціонують дві випускові кафедри: автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління (АКТСУ) та інформаційних технологій. штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК), а також кафедра вищої математики імені проф. Можара В.І.

На факультеті працює 61 викладач, із них 14 професорів, 30 доцентів.

Підготовка майбутніх фахівців здійснюється у 7 сучасних комп'ютерних класах і 7 спеціалізованих лабораторіях.