Новини

Вручення дипломів магістрам АКС пройде 12 березня о 14:30

Запрошуємо випускників АКС та всіх охочих відвідати церемонію вручення дипломів магістрам факультету, що відбудеться у вівторок 12 березня о 14:30 в актовій залі НУХТ!


Опубліковано: 05-03-2024

Вітаємо магістрів АКС із випуском!

Дорогі випускники АКС!

Ось настав довгоочікуваний і урочистий момент! В непростий для країни час ви отримали документ, що підсумовує гідно пройдений шлях на факультеті автоматизації і комп’ютерних систем НУХТ – диплом магістра!

Студентські роки в стінах рідного університету, наповнені не лише пізнанням науки, а усмішками людей, розумним і добрим словом, дружбою і любов’ю, що без сумніву є найкращим періодом життя кожного випускника. 

За все це ми завдячуємо Збройним Силам України!

Бажаємо всім Вам міцного здоров'я, успішної, плідної і цікавої роботи, щасливого життя! Пам’ятайте, що АКС – це ваш рідний дім. А рідний дім – це місце, де люблять і чекають завжди!


Опубліковано: 04-03-2024

Кафедра ІТШІК розпочинає проєкт COIL зі США

Цього року кафедра інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки (ІТШІК) НУХТ співпрацюватиме з Державним університетом Салема (штат Массачусетс, США) в рамках проєкту COIL.


COIL (Collaborative Online International Learning) — це тип міжнародних навчальних проєктів, під час яких викладачі та здобувачі з різних країн протягом 5–12 тижнів разом вивчають певну тему. Це може бути окремий курс або один із модулів у межах наявної дисципліни. Зазвичай освітні програми учасників є подібними, проте це не обов’язково. Часом із допомогою COIL з’являються досить цікаві міждисциплінарні дослідження.


У вересні 2023 за сприяння відділу міжнародних зв’язків НУХТ і координаторки проєктів COIL Олени Ковальчук було започатковано співпрацю нашого університету з Державним університетом Салема у США. Професор Аллан Брокенбро (Allan Brockenbrough) із кафедри комп’ютерних наук запропонував нам провести спільний проєкт у рамках свого курсу «Інженерія ПЗ».


Зі сторони НУХТ було вирішено залучити кафедру ІТШІК, де для здобувачів освітньої програми «Комп’ютерні науки» викладається дисципліна «Кросплатформне програмування». Для підготовки до проєкту в жовтні 2023 доцент кафедри ІТШІК Микола Костіков пройшов навчальний курс «COIL Elements» від Державного університету Нью-Йорка (SUNY) та отримав відповідний сертифікат.


У межах курсу було проведено серію вебінарів для викладачів університетів і коледжів зі США, Канади, Німеччини, Колумбії, Туреччини, України та інших держав. Навчання вела директорка центру Хоуп Віндл (Hope Windle). Під час онлайн-зустрічей наголошувалось на специфіці міжнародних навчальних проєктів і шляхах подолання можливих труднощів у роботі.


Нині триває узгодження тем і формату спільних занять між лекторами зі США та України. Синхронну та асинхронну співпрацю в рамках проєкту заплановано на березень 2024 року, під час весняного семестру.


Кафедра ІТШІК дякує всім, завдяки кому стала можливою ця співпраця, та сподівається на успішну реалізацію проєкту.


Опубліковано: 14-01-2024

Результати виборів самоврядування

13 грудня 2023 року в нашому університеті відбулося голосування за новий склад студентського самоврядування факультетів, інститутів і гуртожитків НУХТ.


За результатами виборів, студенти та студентки факультету АКС проголосували майже одноголосно за наступні кандидатури:


Цікаво те, що молодшим куратором групи КН-1-2, у якій навчається Юлія, є Олександра Сірик! 

Тим часом Олександру студенти АКС обрали Головою студради вже вдруге. Саша є гордістю нашого факультету, її знають усі викладачі та студенти АКС.


Юлія Кошельник — родом із Вінницької області. Навчалася в ліцеї № 1 смт Крижопіль. Улюбленими предметами Юлії були математика та хімія. «Факультет АКС я обрала за покликом душі тому, що завжди цікавилася програмуванням!», — так стверджує дівчина.


Бажаємо вам успіхів, дівчата-лідерки нашого факультету! Ваш АКС.


Опубліковано: 15-12-2023

Група КН-3-3 стала найуспішнішою в університеті!

АКС – ми найкращі! Таким завжди був, є і буде девіз нашого факультету автоматизації і комп’ютерних систем НУХТ!


Цього семестру за показником успішности та активної участи в житті факультету АКС було обрано три найкращі групи:


1. КН 3-3 — середній бал 81,4 (староста Олександр Бондаренко)

2. КН-4-5ск. — середній бал 77,8 (староста Михайло Позняк)

3. АК-4-1 — середній бал 76 (староста Андрій Журавльов)


Головними критеріями вибору найкращих груп є: середній бал успішности, наукова діяльність, наявність іменних стипендій, участь у міжнародних стажуваннях, участь у благодійності, спортивні, культурні, музичні досягнення тощо.


16 листопада в актовій залі НУХТ ми святкували Міжнародний день студентів, на якому нагороджували найкращих студентів та найкращі групи університету, відбувся чудовий концерт.


Нашу групу КН-3-3, кураторкою якої є Наталія Ліманська, за НАЙВИЩИЙ показник успішности з навчання по університету нагородили тортом! 


Вітаємо вас, дорогі наші АКС-ники! Бажаємо наступні сесії здати ще краще, ніж попередні! Будьте успішні, здорові, щасливі!


Опубліковано: 15-11-2023

Вітаємо нашого декана з ювілеєм!

12 листопада декан факультету автоматизації і комп’ютерних систем Андрій Васильович Форсюк відзначає 60-річний ювілей!


Наш дорогий декане, від імені всього колективу, від колег і студентів, вітаємо Вас із прекрасним святом — із Днем народження.


Для нас велика честь працювати під керівництвом такої людини, як Ви. Ми не перестаємо дивуватися Вашому професіоналізму та лідерським якостям, які Ви вміло та вчасно застосовуєте. Дякуємо Вам за всі роки невтомної та плідної праці на благо нашого факультету. Ви зробили для АКС справді багато, і ми хочемо побажати Вам натхнення та наснаги на ще кращі здобутки.


Але Ви не просто декан АКС, а ще й прекрасна, доброзичлива та сумлінна людина і патріот України! З Вами приємно працювати в одному колективі.


Зі святом, наш дорогий ювіляре. Нехай Ваша робота приносить Вам тільки задоволення. Ми бажаємо Вам творчих успіхів, щастя, міцного здоров’я і всього найкращого! А нам усім – ПЕРЕМОГИ та процвітаючої України.


Опубліковано: 12-11-2023

11 листопада АКС узяв участь у дні відкритих дверей НУХТ

Попри дві повітряні тривоги у Києві, 11 листопада 2023 року День відкритих дверей у Національному університеті харчових технологій вдався на славу!


В холі університету було чимало гостей — учнів та їхніх батьків, які приїхали до нас, аби послухати про спеціальності, освітні програми, побувати на тематичних майстер-класах. Була цікава та змістовна зустріч наших гостей в актовій залі НУХТ.


Активним учасником усіх тих подій в університеті традиційно був наш факультет — автоматизації і комп’ютерних систем! Ми представили, як завжди, нашого робота-піаніста, радіостанцію цивільного діапазону, верстат із частотним програмним керуванням із доступних компонентів.


Пізніше була онлайн-зустріч із нашими гостями в Zoom. Майже на початку зустрічі пролунала повітряна тривога, ми припинили трансляцію і спустилися в укриття.


Далі ми продовжили Zoom-конференцію в укритті нашого університету! Там перебувало чимало наших гостей-учнів! Викладачі розповідали в укритті дітям про наші спеціальності, давали змістовні відповіді на їхні запитання.


Запрошуємо всіх вчитися до нас на факультет АКС. Жодна зла сила нас не переможе! Слава ЗСУ та слава Україні! 


Опубліковано: 11-11-2023

Вітаємо студентів АКС із ПЕРЕМОГОЮ у грі в шахи НУХТ!

Вітаємо студентів факультету автоматизації і комп’ютерних систем із ПЕРЕМОГОЮ у грі в шахи НУХТ!


Перше місце отримав студент групи КН 1-2 Дорофеєв Сергій. Хлопець захоплювався грою у шахи з раннього дитинства. Навчив його грати у шахи батько, а дідусь був талановитим шахістом. Гра у шахи – родинна традиція Дорофеєвих! У шкільні роки Сергій брав участь у районних змаганнях з шахів і завжди досягав призових місць.


Друге місце отримав студент групи АК 4-1 Карюк Євгеній. Євгена навчив грати у шахи батько. У шкільні роки хлопець зайняв третє місце у районі!


Гра у шахи у Національному університеті харчових технологій була цікава і напружена, адже довелося зіграти 8 партій поспіль.


Зараз хлопці готуються 7–8 листопада представляти наш університет на міжуніверситетських змаганнях із шахів!


Бажаємо вам успіхів, дорогі АКС-ники! Тримаємо за вас кулаки!


Опубліковано: 06-11-2023

Голова студради факультету отримала подяку ректора

Вітаємо нашу студентку та голову студентської ради факультету автоматизації і комп’ютерних систем Олександру Сірик із високою нагородою університету – Подякою ректора!


Відзнаку вручено за активну участь у науково-дослідній роботі факультету, громадському та культурному житті університету з нагоди Дня працівника харчової промисловості!


Ми пишаємося Вами, Олександро!


Опубліковано: 19-10-2023

Наша студентка вкотре стала призеркою з танців!

Вітаємо Голову культурно-масового сектору факультету автоматизації та комп’ютерних систем НУХТ Маріну Трофімченко з черговою високою нагородою — ДРУГЕ місце на Всеукраїнських змаганнях «Ukrainian United Cup»!


Бажаємо Вам успіхів, Маріно!


Опубліковано: 16-10-2023

АКС провів черговий день відкритих дверей

7 жовтня 2023 року ми провели День відкритих дверей у Національному університеті харчових технологій.


Наш факультет автоматизації та комп’ютерних систем взяв активну участь у цьому заході. У стінах університету побувало чимало гостей, яким ми були дуже раді. Ми ознайомили гостей зі спеціальностями та освітніми програмами факультету, провели тематичні майстер-класи.


З тими учнями шкіл та коледжів, які не змогли приїхати до університету, ми зустрілися в режимі zoom-конференції. Викладачі факультету розповідали про наші спеціальності, представивши змістовну презентацію, провели віртуальну екскурсію лабораторіями факультету, відповідали на поставлені абітурієнтами запитання.


Ми з нетерпінням чекаємо на вас на наступних днях відкритих дверей. До зустрічі у стінах нашого університету!


Опубліковано: 08-10-2023

Запрошуємо на День відкритих дверей!

7 жовтня 2023 року (субота) о 10:30 розпочнуться заходи в рамках Дня відкритих дверей у НУХТ у головному корпусі університету (м. Київ, вул. Володимирська, 66).


Факультет АКС запрошує всіх охочих прийти та поспілкуватися щодо всіх можливих питань, пов’язаних зі вступом і навчанням на наших спеціальностях — ІТ та автоматизації. З вами будуть викладачі та студенти нашого факультету.


Якщо не маєте змоги приїхати в Київ, то приєднуйтесь до нас дистанційно за наступним посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/7069520121?pwd=aUg1YVRMUkZkTGZqdnRpcG9janBHZz09

Ідентифікатор конференції: 706 952 0121

Код доступу: 1111


НУХТ ЧЕКАЄ САМЕ НА ТЕБЕ! 


Опубліковано: 04-10-2023

Відбулась посвята першокурсників АКС

Посвята першокурсників у студенти факультету автоматизації та комп’ютерних систем відбулася!


І це сталося сьогодні, першого вересня 2023 року, в одній з аудиторій рідного Національного університету харчових технологій.


Незважаючи на те, що в країні війна, ми не переживали, що нас можуть налякати сирени і доведеться спуститися в укриття. Захід пройшов дуже піднесено і емоційно!


Перед студентами виступали: декан Форсюк А.В., заступниці декана Андріюк О.П. та Мулява О.М., завідувачі випускових кафедр Смітюх Я.В. та Грибков С.В., голова студради факультету Сірик Олександра.


Дякуємо Збройним Силам України за наш спокій і можливість вчитися в аудиторіях! ПЕРЕМОГА буде зовсім скоро! 


Опубліковано: 01-09-2023

Викладачі кафедри виступили на міжнародних вебінарах зі штучного інтелекту

Цього тижня викладачі нашої кафедри долучились до міжнародних вебінарів, організованих нашими партнерами з Індонезії.


Нагадаємо, що в червні цього року Національний університет харчових технологій і University of Computer Science & Technology (Universitas STEKOM) з Індонезії підписали меморандум щодо партнерства між нашими навчальними закладами. Він передбачає можливості для навчання, спільних досліджень і обміну досвідом.


У рамках цієї співпраці в серпні було проведено серію міжнародних вебінарів. На заходи було запрошено викладачів НУХТ у якості доповідачів. Зокрема двоє доцентів кафедри ІТШІК факультету АКС провели виступи англійською мовою на заходах щодо штучного інтелекту.


21 серпня к.ф.-м.н., доц. Олена Андріюк виступила з презентацією на тему «How AI Could Save (Not Destroy) Education». А 22 серпня к.т.н., доц. Микола Костіков презентував доповідь «The Incredible Creativity of Deepfakes and the Worrying Future of AI», підготовлену спільно з к.т.н., доц. Оленою Харкянен. Крім наших викладачів, у заходах також брали участь науковці з Індонезії та Малайзії. Вебінари було проведено у форматі Zoom-відеоконференцій.


Кожен доповідач мав по 30 хвилин для виступу, а після всіх доповідей було проведено обговорення, де всі охочі могли поставити свої питання лекторам. Слухачі писали запитання в коментарях у Zoom та на Youtube-каналі університету STEKOM, де подія транслювалась наживо.


Вебінари вийшли справді насиченими, адже під час кожного було презентовано по 4–5 повноцінних доповідей. Лектори підняли багато актуальних питань щодо нинішнього стану й можливого майбутнього штучного інтелекту та його застосувань у різних сферах життя. Спільно з індонезійськими колегами та слухачами наші викладачі обговорили як позитивні ефекти, так і потенційні загрози, які можуть нести для людей ці сучасні технології.


Восени планується продовжити вебінари та обмін науковими знаннями між НУХТ і STEKOM. Цього разу до виступів мають долучитися наші колеги з кафедри АКТСУ, які поділяться досвідом щодо використання штучного інтелекту в галузі автоматизації та інтернету речей.


Факультет АКС дякує за організацію наукових подій університету STEKOM, а також Відділу міжнародних зв’язків НУХТ. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!


Опубліковано: 25-08-2023

Вітаємо завідувача кафедри ІТШІК із присвоєнням ученого звання!

Раді повідомити, що завідувач кафедри ІТШІК Сергій Віталійович Грибков отримав учене звання професора.


Рішення затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 768 від 20 червня 2023 р.:

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-rishen-atestacijnoyi-kolegiyi-ministerstva20062023


29 червня на засіданні Вченої ради НУХТ ректор університету Олександр Шевченко вручив атестат професора завідувачу кафедри.


Вітаємо Сергія Віталійовича та бажаємо йому подальших здобутків і успіхів у роботі!


Опубліковано: 29-06-2023

ІТ-компанія Boosta провела вебінар для наших здобувачів

Зустрічі з роботодавцями завжди привертають чималу увагу та зацікавленість здобувачів освіти. Тому у рамках співпраці ІТ-компанії «Boosta» з кафедрою інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки відділ працевлаштування випускників організував вебінар «Чим займається Android developer», сфокусований на розвиток професійних навичок та кар’єрних можливостей молоді.


Під час зустрічі спеціалістка з комунікацій Анна Кривак розповіла здобувачам другого та третього курсів освітніх програм «Комп’ютерні науки» та «Інформаційні системи та штучний інтелект» про компанію «Boosta», умови працевлаштування, можливості професійного росту, відкриті вакансії й етапи відбору на позиції.


Далі Владислав Бойко, Android-розробник  компанії перейшов безпосередньо до вебінару «Чим займається Android developer?».


Були обговорені важливі та цікаві для майбутніх IT-фахівців теми: перспективи напрямку розроблення мобільних застосунків, які фахові знання необхідні Android-розробникам, з яких етапів складається розроблення проєкту та як взаємодіють IT-фахівці, які навички (Softskills) необхідно набути, щоб розвиватися як Android APP Developer, роль pet-проєктів для працевлаштування в IT-сфері початківців.


Фахівці компанії та здобувачі обговорювали важливі якості для ІТ-спеціаліста. Зокрема необхідність грамотного володіння різноманітними навиками, адже робота Android Developer приблизно на 20% складається з написання коду та проєктування, а 80% – тестування та дебагінгу; актуальність набуття знань з мови програмування Kotlin, яка наразі має перевагу над мовою Java в Android-розробленні; необхідність удосконалення володіння англійською мовою, яка дуже важлива для IT-спеціаліста при роботі з фаховою документацією, у спілкуванні із замовниками та співпраці з міжнародними партнерами.


Цікавими також були теми щодо автоматизації розроблення програмного забезпечення, впливу штучного інтелекту та зокрема Chat-GPT на ринок працевлаштування IT-розробників тощо.


Загалом вебінар був пізнавальним і цікавим для майбутніх фахівців ІТ-галузі.


Після зустрічі представники ІТ-компанії «Boosta» поділилися посиланням на запис вебінару та корисними матеріалами, що були запропоновані спікером:


Дякуємо всім учасникам за роботу. Відділ працевлаштування випускників планує з нового навчального року багато зустрічей з роботодавцями-партнерами університету. Тож далі буде…


Опубліковано: 21-06-2023

До 29 червня реєструйтесь на турнір із кібербезпеки!

Наші колеги з КПІ запрошують студентів на змагання з кібербезпеки 💻


До 29 червня реєструйтесь на турнір «Sikorsky CTF 2023», що пройде онлайн 1–2 липня:


https://sikorsky.kpi2023.ctf.in.ua/register


Участь безкоштовна ❗️

Формуйте команди (до 5 осіб кожна) та пробуйте свої сили. Переможці отримають цінні призи.


Докладніша інформація тут: kpi2023.ctf.in.ua


Опубліковано: 20-06-2023

Компанія SoloWay Tech розповіла про тренди в ІТ та пошук роботи

Кафедра ІТШІК продовжує співпрацю з нашими партнерами в ІТ-компаніях для поліпшення взаємодії між роботодавцями та майбутніми випускниками нашого вишу.


Зокрема 8 червня компанія SoloWay Tech провела корисний вебінар для здобувачів кафедри ІТШІК. Уляна Калинюк, що працює в організації на посаді Chief Human Resources Officer, поділилась цікавою та актуальною інформацією про тренди в ІТ та пошук роботи. Їй допомагала Світлана Олексин — People Operation Manager у SoloWay Tech.


Доповідь розпочалась із загальної презентації компанії, інформації про успішні випадки співпраці, відомих клієнтів, а також досягнення та нагороди фірми. Далі пані Уляна надала поради щодо того, як можна привернути до себе увагу потенційних роботодавців і успішно підготуватись до співбесіди. Пані Світлана доповнила колегу, розповівши про власний досвід співпраці з кандидатами на працевлаштування. Крім того, обговорили і питання, чим слід керуватись при виборі компанії для своєї професійної кар’єри.


На завершення працівниці SoloWay Tech відповіли на всі питання присутніх і поділилися рекомендаціями, які допоможуть у пошуку роботи в ІТ.


Кафедра вдячна колегам-роботодавцям та сподівається на подальшу співпрацю. Очікуємо нових цікавих й корисниих спільних заходів за участю SoloWay Tech!


Опубліковано: 08-06-2023

Наш випускник В. Струзік провів відкриту лекцію

6 червня 2023 року випускник нашого факультету Владислав Струзік провів відкриту онлайн-лекцію для здобувачів і всіх охочих.


Владислав є доктором філософії (PhD) за спеціальністю «Інформаційні технології», досвідченим практиком-розробником ПЗ, ІТ-фахіцем і консультантом у сфері вебу, БД і не тільки.


Лекцію було присвячено специфіці сучасної роботи в ІТ. Доповідач розповів присутнім, як знайти роботу мрії, на чому зосередити свою увагу при пошуку роботи та проходженні співбесіди тощо. На зустрічі було наведено приклади з особистого досвіду та цікаві робочі моменти.


На лекції були присутні здобувачі 2–5 курсів спеціальності «Комп’ютерні науки», а також викладачі кафедри. Здобувачі ставили цікаві питання, запитували про думку доповідача щодо окремих проблем у сфері ІТ, цікавились сучасними тенденціями та критеріями відбору співробітників.


Зустріч пройшла в теплій атмосфері, присутні подякували Владиславу та запросили відвідати наших здобувачів іще.


Опубліковано: 06-06-2023

8 червня запрошуємо на онлайн-лекцію від SoloWay Tech

Хочете дізнатися, як успішно пройти співбесіду та знайти роботу мрії?

Запрошуємо вас на відкриту онлайн-лекцію компанії SoloWay Tech 8 червня 12:30.


Спікери Світлана Олексин – People Operation Manager та Уляна Калинюк – Chief Human Resources Officer розкажуть про:


На завершення ми відповімо на всі ваші питання та поділимося рекомендаціями, які допоможуть у пошуку роботи в ІТ. Не пропустіть цю можливість!


Опубліковано: 04-06-2023

Дорогі випускники НУХТ, партнери університету! 

Що роблять українці, коли у їх житті біда? 

Перше – запитують «Як Ти?», далі – об’єднуються, підтримують і допомагають один одному. І це дає сили подолати складнощі, повернути втрачений контроль над ситуацією, спокійно та зважено прийняти найбільш раціональні рішення.

Від початку війни вже кожен із нас сприймає слово «тривога» не лише як звукове сповіщення про небезпеку. Чи може тривога у серці кожного бути іще більшою, аніж була дотепер? Так, може.

Під час чергової нічної атаки в результаті падіння уламків БпЛА було ушкоджено будівлі студмістечка Національного університету харчових технологій. Студенти та викладачі, що на той момент перебували у місці подій, живі. Проте, емоційний стан у всієї спільноти університету надскладний.

Ушкодження зазнали будівлі гуртожитків і спорткомплексу. Вже сьогодні проведено демонтаж понівечених вікон, прибирання приміщень і території від розбитого скла, тимчасовий ремонт блоків та кімнат. Проте, для повного відновлення потрібні значні сили і фінансові ресурси.

Університетська спільнота звертається до наших партнерів, випускників і всіх небайдужих із проханням підтримати Національний університет харчових технологій у цей складний час, до кожного, хто має можливість долучитися до відбудови пошкоджених гуртожитків та може зробити благодійний внесок. У призначенні платежу обов’язково вкажіть «благодійна допомога або благодійний внесок».

Відбудуємо альма-матер разом! 

Платіжні реквізити для зарахування в Україні

Номер рахунку: 26006924416969.980 / UA753204780000026006924416969
Валюта рахунку: 980 (UAH)
МФО банку: 320478
Найменування банку: АБ «УКРГАЗБАНК»
Отримувач: БЛАГОД. ОРГ-Я БЛАГ. ФОНД ВИПУСКНИКІВ НАЦ. УН-ТУ ХАРЧ. ТЕХНОЛОГІЙ КРОК НАЗУСТРІЧ
Код ЄДРПОУ / ІПН: 40362136
Призначення платежу: благодійний внесок.

Платіжні реквізити для зарахування коштів в іноземній валюті

Номер рахунку: 26006924416969.840 / UA753204780000026006924416969
Валюта рахунку: 840 (USD)
Отримувач: БЛАГОД. ОРГ-Я БЛАГ. ФОНД ВИПУСКНИКІВ НАЦ. УН-ТУ ХАРЧ. ТЕХНОЛОГІЙ КРОК НАЗУСТРІЧ
Код ЄДРПОУ / ІПН: 40362136
Beneficiary Bank: JSB "UKRGASBANK"
SWIFT BIC: UGASUAUKXXX
Призначення платежу: благодійний внесок

Разом вистоїмо! Дякуємо Збройним Силам України, усім захисникам і захисницям, що тримають небо над нами і боронять Україну!

Ректор НУХТ Олександр Шевченко 


Опубліковано: 02-06-2023

Проведено конференцію СТРІСіТТ-2023

Сьогодні, 1 червня 2023 року, відбулося засідання щорічної, V конференції «Сучасні тенденції розвитку інформаційних систем і телекомунікаційних технологій». Її було проведено о 10:00 онлайн у форматі Зум-конференції.


Ми були раді побачити та почути наших колег — науковців, викладачів і і студентів, які поділилися з публікою своїми результатами досліджень. Усього в засіданні взяло участь 15 осіб.


Спершу зі вступним словом до аудиторії звернувся голова оргкомітету конференції, професор кафедри ІТШІК Сергій Чумаченко. Він привітав учасників, розповів про історію конференції та її організаторів.


Далі було заслухано 4 доповіді від студентів і викладачів. Виступали сьогодні представники НУХТ і Національного транспортного університету. Теми доповідей стосувалися паралельного програмування та розподілених систем, GitHub та роботи з API. Після кожного виступу всі охочі могли поставити свої запитання до доповідачів та почути відповіді.


Наприкінці засідання підсумки конференції підбив секретар оргкомітету Микола Костіков, зазначивши, що загалом цього року було прийнято 51 тези доповідей від 84 учасників, а серед організаторів СТРІСіТТ-2023 є 5 країн, серед яких Україна, Бельгія, Чехія, Німеччина та Велика Британія.


Дякуємо всім за інтерес і активну участь у конференції! Бажаємо подальших творчих успіхів у наукових дослідженнях.


Також запрошуємо всіх охочих до участі в інших наукових заходах на базі НУХТ, зокрема у щорічній конференції з автоматизації та ІТ, яку організовує факультет АКС кожного листопада.


Опубліковано: 01-06-2023

1 червня о 10:00 — конференція з ІТ та телекомунікацій!

Шановні колеги!


Щорічна конференція «Сучасні тенденції розвитку інформаційних систем і телекомунікаційних технологій» пройде вже завтра, в четвер 1 червня о 10:00, онлайн, у форматі Зум-конференції.

Запрошуємо всіх долучитись і виступити та/або послухати доповіді інших.

Формат виступів: із презентацією або без, можна демонструвати екран, від 5 до 10 хв на доповідь + запитання присутніх.

Мова доповіді — українська або англійська.


Пряме посилання для доступу:

https://us04web.zoom.us/j/5348196131?pwd=d45gey6akZ2G4R5uLyyaTWigEiINVs.1

Ідентифікатор конференції (ID): 534 819 6131

Код доступу (Passcode): it2023


Збірник із матеріалами конференції у форматі .pdf буде опубліковано та розіслано всім авторам пізніше.


Опубліковано: 30-05-2023

Як правильно структурувати резюме, коли немає досвіду

Конкуренція в українському IT стрімко зростає: на одну вакансію зараз припадає 28,5 відгуки. Один зі способів виділитися на першому ж етапі відбору — якісне резюме. Але що в ньому писати спеціалісту без досвіду? Як правильно структурувати документ? Про які «сім смертних гріхів» не варто згадувати?

Відповіді на ці та інші питання підготували в компанії SoloWay Tech. Поговоримо і про зміст, і про форму документу.

Зміст

Резюме — це вміння презентувати себе, правильно розставити акценти та підкреслити переваги. Розповідаємо по пунктах, як заповнити документ.

Ім’я та контакти

Як при будь-якій комунікації, спочатку варто представитися, дотримуючись кількох принципів:

    міжнародний стандарт: першим напишіть ім’я, а далі прізвище;

    уніфікація: краще, щоби написання в резюме співпадало з підписом в електронній пошті, на сторінках в соцмережах тощо (так рекрутеру буде легше вас запам’ятати).

Після імені вкажіть контактні дані, щоби з вами могли легко зв’язатися:

    номер телефону в міжнародному форматі (якщо плануєте подаватися на вакансії в міжнародні компанії);

    адресу електронної пошти;

    місто та країну (якщо готові до релокейту, вкажіть це);

    опціонально — посилання на профілі в соцмережах, але тільки ті, де ви представлені як професіонал (LinkedIn, GitHub);

    за необхідності — додайте інші способи зв’язку (WhatsApp, Telegram тощо).

Бажана посада

Рекрутери отримують десятки резюме на день на різні посади, тому важливо вказати, на яку з них ви претендуєте. Сформулюйте назву посади так, як написано в оголошенні про вакансію. Цей пункт особливо важливий для кандидатів без досвіду або з нерелевантним досвідом — адже з їхнього бекграунду незрозуміло, ким вони хотіли би працювати.

Фотографія

Додавати фото чи ні — лише ваше особисте рішення, адже знімок не входить до обов’язкових пунктів резюме. Спеціалісти з найму не наполягають на наявності світлини, але наголошують, що вона допомагає скласти загальне враження про кандидата та краще запам’ятати його.

Якщо ви додаєте фотографію, дотримуйтесь наступних правил:

    Якість. Обирайте чіткі знімки, зроблені при гарному освітленні.

    Впізнаваність. Найкраще підійде портретна фотографія на однотонному фоні: її можна зробити на телефон навіть вдома. 

    Доречність, тобто відповідність бізнес-цілям: світлини з відпустки або вечірок точно не підійдуть. 

Освіта

Інформація про освіту допомагає потенційному роботодавцю скласти уявлення про рівень підготовки кандидата. Саме тому варто вказувати не тільки вищу освіту (адже вона може бути і не фаховою), а й додаткову: курси, тренінги, конференції, які напряму пов’язані з IT.

Досвід роботи

Цей розділ викликає найбільше питань у початківців. Що робити, коли досвіду немає?  Чи варто вказувати нерелевантний досвід? Розповідаємо покроково.

Якщо релевантного досвіду немає, його цілком реально набути. Пам’ятайте: досвід не дорівнює офіційній роботі, яку ви виконували за плату. Для резюме новачка в IT підійдуть не тільки комерційні, але й будь-які інші кейси: головне, щоби вони показували вміння та навички.

Дуже поширена помилка — не писати нічого, вважаючи роботу, яку ви виконували, «неповноцінною». Такою роботою можуть бути:

    практичні завдання, які ви отримували на IT-курсах;

    пет-проєкти, тобто робота на волонтерських засадах;

    особисті розробки, наприклад, сайт, створений за власною ініціативою;

    тестові завдання для інших компаній.

Будь-який з цих проєктів не тільки можна, а й потрібно додати в резюме за таким принципом:

    дотримуйтесь зворотного хронологічного порядку: почніть з останнього кейсу та закінчить першим;

    для кожного пункту вказуйте назву проєкту, час виконання, короткий опис, ваше завдання та мету, якої досягли.

Якщо ж ви маєте нерелевантний досвід:

    Опціонально — коротко опишіть, чим займалися раніше: це допоможе рекрутеру створити про вас загальне уявлення.

    Подумайте, який ваш досвід дотичний до посади, на яку ви подаєтеся, та опишіть його докладніше. Наприклад, ви займалися перекладами з англійської, отже, маєте високий рівень мови та зможете спілкуватися з міжнародними замовниками.

Професійні навички

Саме hard skills дають потенційному роботодавцю уявлення, чим ви можете бути корисні бізнесу.

    Опишіть технології, мови програмування та рівень володіння ними: почніть з тих, якими володієте найкраще.

    Не прикрашайте інформацію: професійні навички дуже легко перевіряються на першому ж інтерв’ю.

    Якщо вивчали якусь технологію тільки в теорії, але не працювали з нею — вкажіть це.

    Якщо досвіду ще немає зовсім, варто написати, що ви в процесі навчання та в перспективі хотіли би працювати в певному напрямку. 

Знання іноземних мов

Без знання англійської знайти роботу в IT дуже важко. Чим вищий рівень мови — тим краще. Вказуйте його за міжнародною системою (В2, С1 тощо) та не обманюйте потенційного роботодавця, адже це з’ясується на співбесіді.

Якщо володієте іншими іноземними мовами, також вкажіть їхній рівень: вони можуть стати додатковою перевагою (в залежності від ринків, на яких працює компанія).

Soft skills та хобі

Хоча цей пункт не є обов’язковим у резюме, він може додати пазли до вашого портрету. Для цього потрібні певні умови:

    Вказуйте лише ті інтереси, що перетинаються з діяльністю компанії: наприклад, гра на ударних — доречне хобі для кандидата, що подається на вакансію для розробки музичних застосунків.

    Описуючи soft skills, уникайте «семи смертних гріхів», на які часто скаржаться рекрутери. Йдеться про риси, які настільки часто вказують у резюме, що вони перетворилися на штампи: пунктуальність, стресостійкість, комунікабельність тощо. Нічого нового про вас такий перелік не повідомить.

    Якщо хочете підкреслити якісь якості, робіть це на конкретних прикладах: цілеспрямований — бо за півроку вивчив іспанську, щоби потрапити до омріяного проєкту.

Форма

Рекрутер оцінює кандидата не тільки за змістом, але й за формою резюме: структура, чіткість, грамотність багато говорять про підхід людини до вирішення професійних задач.

Дизайн

Основний принцип: чим простіше — тим краще. Задача дизайну — не відволікати увагу від змісту, а, навпаки, допомагати якнайшвидше зчитувати його.

    Оберіть для всього документу єдиний стиль та розмір шрифту, зручний для читання.

    Структуруйте резюме: розбийте інформацію на блоки («Посада», «Освіта», «Досвід» тощо). Виділіть назву кожного блоку за допомогою напівжирного шрифту. 

    Уникайте додаткових елементів: смайлів, таблиць, логотипів, підкреслень — вони заважають сприймати інформацію.

    Не розфарбовуйте резюме: кольоровий шрифт може «зникнути» при чорно-білому друці. Оптимальний вигляд документу — чорний шрифт на білому фоні.

    Оберіть зручний формат: наприклад, pdf або doc (можливо, побажання щодо формату рекрутер вкаже у вакансії).

Мова

Оптимально створити резюме двома мовами — українською та англійською (якщо ви нею володієте). Часто кандидати відгукуються на вакансію тією мовою, якою вона написана. Український варіант знадобиться для місцевих невеликих компаній або державного сектору. Англомовний — для компаній, що знаходяться за кордоном або мають змішаний склад.

Створюючи англомовне резюме:

    перевірте текст на помилки: скористайтесь онлайн-сервісом Grammarly або попросіть носія мови вичитати текст;

    використовуйте лексику та граматику, що відповідають вашому реальному рівню знання мови: будьте готові детальніше обговорювати резюме на співбесіді.

Обсяг

Будьте лаконічні: оптимальний обсяг резюме — до двох сторінок для спеціалістів с досвідом та одна — для новачків.

Не варто штучно збільшувати резюме за рахунок розлогих описів та шаблонних фраз: це тільки заважатиме рекрутеру знайти ключову інформацію.

Висновки

Навіть якщо ви тільки починаєте шлях в IT, цілком реально скласти повноцінне та ефективне резюме. Для цього варто пам’ятати про три основних принципа:

1.    Покажіть, що ви відповідаєте вакансії та можете бути корисними бізнесу. Серед вашого досвіду, hard або хоча би soft skills має бути те, що перетинається з вимогами до кандидата.

2.    Допоможіть ідентифікувати та запам’ятати вас. Представтеся, за бажанням додайте фотографію. Викладіть інформацію лаконічно, структурно та зрозуміло: ніхто не буде витрачати час на те, щоби розбиратися в простирадлах тексту.

3.    Відповідайте за все, що пишете. Будьте готові, що вас попросять підтвердити будь-яку інформацію на практиці.


Опубліковано: 17-05-2023

5 квітня проведено секцію «Інформаційні технології» щорічної конференції НУХТ

У рамках 89 Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді — вирішенню проблем

харчування людства у XXI столітті», що проводилась на базі НУХТ 3–7 квітня 2023 р., було проведено секцію з ІТ.


Засідання пройшло онлайн у форматі Зум-конференції. У роботі нашої секції взяло участь 26 осіб. Заслухано 5 доповідей, із них 3 — від студентів і аспірантів НУХТ, 2 — від здобувачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


За результатами збору тез доповідей по нашій секції прийнято до публікації 46 матеріалів, які ввійшли до збірника конференції. Це рекордна кількість учасників за останні 10 років проведення конференції! Дуже раді, що попри війну та всі несприятливі обставини українська наука продовжує розвиватись, а молоді науковці активно займаються дослідженнями та презентують свої результати громадськості.


Найкращі доповіді секції посіли призові місця. Серед викладачів кафедри, які найбільш плідно займаються науковою роботою зі студентами, відзначено Миколу Костікова, Наталію Ліманську та Сергія Грибкова.


Зі збірником матеріалів конференції всі охочі можуть ознайомитись на нашому сайті в розділі «Наука» → «Конференції».


Дякуємо всім за участь і до нових зустрічей на інших наукових конференціях у нашому університеті!



Опублікований: 05-04-2023